Activități

Datini și obiceiuri strămoșești

Datini și obiceiuri strămoșești cu ocazia sărbătorilor de iarnă

Ziua Naționala a României – 1 Decembrie

Elevii au intonat cântece și au recitat poezii patriotice și au realizat panouri tematice

Elevii clasei a V-a au realizat steaguri pe carea le-au distribuit colegilor și cadrelor didactice participante la activitate.

Educația globală

Activitatea cu tema „Și noi putem controla schimbarile climatice” din cadrul programului EDUCAȚIA GLOBALA.

Ziua Internațională a Educației – 5 octombrie 2018

Activitatea a avut ca scop familiarizarea elevilor cu semnificația zilei de 5 octombrie, evidențierea rolului dascălilor în dezvoltarea noilor genarații și recunoașterea acestora în formarea culturii și valorilor unei societăți.

Ziua Europeană a Limbilor Străine  – 26 septembrie 2018

Cu ocazia Zilei Europene a Limbilor Moderne, sub îndrumarea domnișoarei prof. Cojan Cristina, elevii claselor V-VIII au realizat un panou tematic cuprinzând informații și desene.

Mulțumim doammnei director prof. Chiriac Liliana pentru facilitarea desfășurării unor astfel de activități. Multumim de asemenea și consilierului educativ – doamnei Pășăcică Daniela si doamnelor diriginte.

Felicitari copiilor pentru implicare și succes pe mai departe.

Ziua Eroilor – 17 mai

Ziua Europei – 9 mai